Porady prawne

Komornik sądowy Poznań Nowe Miasto

Komornik sądowy Poznań Nowe Miasto

Ktoś wobec Ciebie ma jakieś zobowiązania, a Ty nie wiesz jak je wyegzekwować? Jeżeli Twój dłużnik przestaje być słowny i nie spłaca swoich zobowiązań, najlepiej zwrócić się do właściwego sądu o wydanie wyroku na podstawie którego można zwrócić się do komornika o odzyskanie zobowiązania.
Jeśli na przykład jesteś z Poznania, wystarczy wygooglować Komornik sądowy Poznań Nowe Miasto i wybrać komornika, do którego należy złożyć taki wyrok. Komornicy zazwyczaj już na swoich stronach internetowych mają pisma do wydruku, które należy dołączyć do wyroku.
Przy składaniu wniosku do komornika, należy pamiętać, że musimy pokryć koszty egzekucji. Będą one oczywiście egzekwowane również od dłużnika, aby Ci je zwrócić, ale w pierwszej kolejności to wierzyciel musi takie koszty opłacić.
Jeżeli Twój dłużnik posiada stały dochód i nie są to dochody, które są zwolnione od egzekucji (np. zasiłki z OPS-u), komornik sądowy jest w stanie bardzo szybko odzyskać Twoją należność. Problem zaczyna się, kiedy dłużnik nie posiada stałego dochodu i nie ma żadnego majątku. Egzekucja w takich przypadkach może okazać się bezskuteczna. Jednak jeżeli dług jest spory, zawsze warto próbować, ponieważ sprawa ulega przedawnieniu dopiero po 10 latach.

Previous article
Komornik Warszawa Mokotów
Next article
Komornik Poznań Wilda
About the author